Inwestujemy w nieruchomości

Kolejną lokatą kapitału, o której powiedziano i napisano wiele, są nieruchomości. Tak naprawdę zajmuje ona na liście optymalnych lokat chyba najmocniejszą pozycję obok złota, a dla wielu osób inwestycja w nieruchomość jest bardziej przewidywalna i namacalna niż inwestowanie w kruszce.

Czasami wysuwa się argument, że przecież nawet dobrze chronione złoto zawsze można ukraść, natomiast ziemi już tak łatwo odebrać się nie da. Właśnie grunty uchodzą za ten rodzaj nieruchomości, w którym lokować kapitał jest najlepiej.

Cena ziemi jest zmienna, ale generalnie nie spada nigdy poniżej pewnego poziomu, a całkiem często wykazuje tendencję wzrostową. Bywa, że kupując działkę za relatywnie małe pieniądze po paru latach możemy sprzedać ją z bardzo dużą przebitką, co w kontekście skutecznego inwestowania stanowi wyjątkowo korzystną okoliczność.

Dlatego polecamy, by kreując swoje inwestycyjne plany poważnie wziąć pod uwagę zakup ziemi. Nawet ta najniższej klasy okazuje się w praktyce dobrem wartościowym.

Oprócz gruntów można lokować kapitał również w obiektach budowlanych, które już istnieją. Ma to niewątpliwe plusy, ponieważ jesteśmy tak naprawdę w posiadaniu dwóch różnych dóbr – gruntu, a także zabudowań.

Te ostatnie są czasami atrakcyjne jako obiekty pod wynajem bądź dzierżawę dla biznesu. Możemy więc czerpać z nich regularne zyski, równocześnie pozostając właścicielami działki oraz budynków.

Pomysłów związanych z inwestowaniem w nieruchomości może być więcej – warto zapytać o te kwestie swojego doradcę finansowego.

Close