Konto w banku – jakie wybrać?

Ciężko znaleźć dziś pracującą osobę, która nie miałaby swojego konta bankowego. Przede wszystkim służy ono do tego, aby otrzymywać na nie wynagrodzenie za pracę, jednak na tym nie koniec. Z większością kont powiązana jest karta płatnicza, dzięki której możemy finansować zakupy w większości sklepów.

Możliwości w tym zakresie są naprawdę spore. Coraz trudniej znaleźć jest punkt sprzedaży, w którym nie dałoby się za zakupy płacić kartą. Oznacza to, że możemy bez większych problemów obyć się bez fizycznej gotówki.

Warunki jakie oferują nam banki są skrajnie różne i tu dotykamy konkretnego problemu, jakim jest wybór konta. Zależy to w największym stopniu od banków i tego, co nam one oferują. Generalnie musimy dążyć do tego, aby z prowadzeniem rachunku wiązały się jak najniższe koszty stałe i by opłat było jak najmniej.

Jeśli już są, to rzecz jasna powinny być w możliwie najniższej wysokości. Część banków kusi takimi korzystnymi warunkami, inne natomiast windują opłaty w górę, a to oznacza dla nas straty. Aktualnie wszystkie banki działające na rynku są objęte gwarancjami państwa, więc nasze depozyty do określonej w przepisach wysokości są chronione.

Oznacza to, że jeśli dojdzie do plajty banku i nie będzie on wypłacalny, z mocy prawa otrzymamy środki, które w momencie upadku banku były zgromadzone na kontach lub lokatach. Dzięki temu możemy w miarę swobodnie wybierać pomiędzy rachunkami bez obawy o to, że stracimy swoje pieniądze. Grunt, aby przy wyborze kierować się kryteriami wskazanymi powyżej.

Close