Płatności online – dlaczego opłacalne?

Mamy czasy, w których nowoczesne technologie dotyczą w zasadzie wszystkich sfer naszego życia. Otwiera to przed nami wspaniałe możliwości, ponieważ możemy się swobodnie komunikować, łatwo pozyskiwać wiedzę z wielu dziedzin, ale również dokonywać konkretnych operacji finansowych. Te wszystkie rzeczy daje nam internet, ponieważ stanowi on niejako równoległą wirtualną rzeczywistość, mającą jednak ścisły związek z tym, co dzieje się wokół nas. Osoby, które chcą robić z niej użytek w wymiarze finansowym mają taką szansę, o ile tylko posiadają konto bankowe.

Dostęp do usług bankowości elektronicznej jest standardem i nie musimy podejmować żadnych specjalnych działań, aby móc z nich korzystać. Jednym z największych jej walorów jest możliwość dokonywania płatności internetowych z poziomu komputera lub smartfona bez wychodzenia z domu. Potrzebujemy do tego jedynie internetowego łącza. Tym sposobem jesteśmy w stanie opłacać bieżące rachunki, ale także kupować rozmaite rzeczy.

Praktycznie każdy sklep internetowy pozwala płacić e-przelewami. Działają specjalne serwisy internetowe, zajmujące się pośredniczeniem w płatnościach online. Cieszą się sporą popularnością i dzięki nim często można dokonać płatności bez kosztów dodatkowych, nawet jeśli nasz bank nalicza prowizję za przelewy wychodzące. Serwis tego rodzaju generuje automatycznie polecenie przelewu, więc nie ma konieczności wypełniania żadnych pól.

Musimy jedynie zalogować się na konto, wpisać kod potwierdzający przelew i wszystko dalej dzieje się automatycznie.

Close