Transfery z zagranicy taniej i szybciej

Potrzeba dokonywania przelewów międzynarodowych pomiędzy rachunkami prywatnymi stanowi znak czasów i ma konkretne społeczne przyczyny. W zasadzie za wyjaśnienie służyć może jedno słowo: emigracja.

Chodzi ściślej o emigrację zarobkową, na którą decyduje się spore grono Polaków. Jadą oni na przykład do Wielkiej Brytanii czy Norwegii, tam osiadają i pracują, a część zarobionych pieniędzy przesyłają swoim rodzinom, które zostały na miejscu.

Pytanie jednak, co zrobić, aby koszty takich transferów były jak najniższe. Rynek podsuwa konkretne rozwiązania.

Aktualnie można skorzystać z serwisów pośredniczących w zagranicznych transferach pieniężnych. Oznacza to, że przelew na konto przykładowo z banku brytyjskiego do polskiego nie jest dokonywany bezpośrednio, ale za pośrednictwem właśnie takiej usługi.

Zdarza się, że przelew wysłany tym sposobem wędruje do celu nieco dłużej, ale opłata prowizyjna stanowi jedynie niewielki ułamek tego, co musielibyśmy zapłacić bankowi w ramach operacji przewalutowania. Aktywność polskiej emigracji sprawia, że zainteresowanie usługami tego rodzaju rośnie systematycznie, a kolejne serwisy oferujące podobne narzędzia pojawiają się cały czas.

Także one różnią się między sobą pod względem warunków – w jednych prowizje są niższe, a w innych wyższe, jedne realizują przelewy szybciej, a inne wolniej. Możliwości jest naprawdę wiele.

To od nas zależy na jaki wariant zagranicznego transferu z pośrednikiem się zdecydujemy. Najważniejsze, aby było to rozwiązanie sprawdzone i wiarygodne.

Close